FURNITURE / Chairs and Stools / Armchairs 16186203
nr 1618 6203
ARMCHAIRS
one pair, JINDRICH HALABALA, attributed. Czech Republic, 1950s. Modellen formgiven på 1930-talet, renoverade. Brunbetsad stomme, fast stoppad rygg och sits. Width: 65 cm. Width: ca 63 cm. Height: 77 cm, sitthöjd: ca 38 cm,
ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien, 1950-tal. Modellen formgiven på 1930-talet, renoverade. Brunbetsad stomme, fast stoppad rygg och sits. Bredd: 65 cm. Djup: ca 63 cm. Höjd: 77 cm, sitthöjd: ca 38 cm
11000
SEK 12000
Monday May 6 2024
at 19:54:35
10.000 kr
11.500 kr
11.500 kr
11.000 kr
11.500 kr (Robot)